"U školi otvorene kohezije"- ASOC

Završen projekt prekogranične suradnje Italija-Hrvatska, ASOC


Završen projekt prekogranične suradnje Italija-Hrvatska, ASOC

Nakon završetka pilot projekta prekogranične suradnje Italija-Hrvatska ASOC u kojem su sudjelovali učenici 4. A i 4. E razreda pod mentorstvom profesora Ivane Miošić i Jasmina Derakovića s temom PLAVA ENERGIJA – koja se u priobalnom području može iskoristiti kao obnovljivi izvor energije i zamijeniti fosilna goriva, od strane MRRFEU organizirano je nagradno studijsko putovanje u sklopu ovog projekta pod nazivom U školi otvorene kohezije, ASOC. Program putovanja uključio je posjet Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU, Hrvatskom saboru, posjet projektima financiranim iz EU fondova na Fakultetu strojarstva i brodogradnje (učenici su posjetili regionalni centar izvrsnosti za robotske tehnologije te sudjelovali u radionici) i na Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Na ovom fakultetu gimnazijalci su imali prilike upoznati se s radom laboratorija za sustave obnovljivih izvora energije, laboratorijem za odziv potrošnje i laboratorijem za podvodne sustave i tehnologije. Vratili su se puni dojmova. Pogledajte kako im je bilo.

29.10.2022. | 08:55 | objavio: tajništvo

U školi otvorene kohezije, ASOC

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda