Ako stvarno voliš sport, neće ti biti teško trenirati

INTERVJU S MARINOM TOMASOVIĆEM, učenikom 3. E razreda

Marin Tomasović, novi je učenik 3. E razreda Gimnazije Dubrovnik. Ovaj bivši izvrstan učenik III. gimnazije Split i u Gimnaziji Dubrovnik, uz sve klupske obaveze u VK Jug , niže same petice. Po majci Cavtaćanin, s dosadašnjim klubom, splitskim Mornarom, osvojio je puno naslova u mlađim dobnim kategorijama, a kao najveće priznanje za rad i veliki talent koji pokazuje bio je poziv u U-16 reprezentaciju Hrvatske u kojoj je bio kapetan momčadi. Pročitajte intervju koji je s njim napravila Matea Brautović , učenica 1. E razreda i članica novinarskog tima Gimnazije Dubrovnik

U koju si školu išao u Splitu?

U splitsku III. gimnaziju – MIOC.

U kojem si klubu igrao?

U Mornaru.

Zašto si se prebacio u Dubrovnik?

Zvao me VK Jug da dođem za njih igrati vaterpolo.

Kako si se prilagodio na novo društvo i novi grad?

Meni je mama iz Cavtata i rodio sam se u Dubrovniku, pa mi nije tako strano. Znam dosta igrača i prijatelja odavde pa mi nije bilo tako teško. Rekao bih da sam se prilagodio, iako mi je u početku bilo malo teško s busevima, ali eto, i to sam naučio.

Kad si počeo trenirati vaterpolo?

Kad sam imao 7 godina, znači prije nekih 9 godina.

Koju poziciju igraš?

Lijevog vanjskog i lijevo krilo.

Kako ti je bilo kad si tek počeo trenirati?

U početku sam trenirao bez veze, tek tako da treniram nešto, a kasnije, kad smo počeli ići na natjecanja i počeli ih osvajati, zavolio sam sport.

Koji je tvoj najveći sportski uspjeh?

Osvajajnje finala 8-a regionalne lige u Novom Sadu.

Kako ti je trenirati u Jugu u usporedbi s Mornarom?

U Jugu su igrači puno bolji, tu su neki od najboljih igrača na svijetu, može se od njih puno više naučiti.

Što ti se čini, koja je škola teža?

Ah, III. gimnazija u Splitu je malo teža.

Je li ti teško izbalansirati školske i klupske obveze?

Pa evo, za sad nije jer i profesori i treneri u klubu imaju razumijevanja ako trebam učiti, pa mi zasad nije toliko teško.

Kakva su tvoja očekivanja u novom klubu?

Nadam se da ću se moći izboriti za mjesto u ekipi, da ću maksimalno iskoristiti minute i da će ekipa postići što bolji uspjeh.

Kakvi su ti planovi za budućnost?

Pa evo, prvo treba vidjeti što će biti s tim vaterpolom pa ću onda vidjeti gdje ću ići na fakultet. Ovisi mi o vaterpolu u principu, ne znam ni ja gdje ću.

Imaš li kakav savjet za druge učenike koji uz treninge imaju i školske obveze?

Trebaš biti organiziran i uporan i, ako stvarno voliš sport, neće ti biti teško trenirati.

Razgovarala: Matea Brautović, 1. e