VEČER POEZIJE

Antun Spajić - prvo mjesto učeničkog žirija, Romana Dominković - drugo mjesto stručnog žirija

U četvrtak 6. veljače održana je Večer poezije na kojoj su se u dvorani Ivana Pavla II. okupili dubrovački srednjoškolci. U ovoj večeri posvećenoj poeziji na temu prijateljstva u organizaciji Vijeća za katehizaciju i novu evangelizaciju sudjelovalo je 15 recitatora iz svih devet dubrovačkih srednjih škola. Prvo mjesto učeničkog žirija osvojio je učenik Antun Spajić iz Gimnazije Dubrovnik s pjesmom Halila Džubrana „O prijateljstvu“, drugo mjesto stručnog žirija osvojila je Romana Dominković također iz Gimnazije Dubrovnik s pjesmom „Pohod milosti“ Ivana Goluba, a treće mjesto već nagrađeni Antun Spajić.

Prisutnima se obratio i dubrovački biskup mons. Mate Uzinić koji je pohvalio trud svih natjecatelja. Podsjetio je okupljene srednjoškolce na „pjesnika koje je još uvijek živ“, a riječ je o Bogu, koji i kroz Bibliju progovara o prijateljstvu.

Čestitatmo našim učenicima!