POZIV NA RADIONICU: OD PRIČE DO SLIKE

U petak, 2. 12. u 14 sati počinje filmska, likovna i književna radionica koja će se baviti žanrom strave i užasa (horor). Polaznici će snimati kratki nijemi horor film. Prijaviti se možete na mail: lucijana.pendo@skole.hr ili doći na Slikarski odjel Umjetničke škole u navedeno vrijeme.

U petak, 2. 12. u 14 sati počinje filmska, likovna i književna radionica koja će se baviti žanrom strave i užasa (horor). Polaznici će snimati kratki nijemi horor film.  Prijaviti se možete na mail: lucijana.pendo@skole.hr ili doći na Slikarski odjel Umjetničke škole u navedeno vrijeme.

Tijekom radionice učenici će osmislit će vlastiti scenarij, izraditi scenografiju i kostime te snimiti i montirati kratki nijem film strave i užasa te se upoznati s poviješću žanra strave i užasa te začetkom horor filma u njemačkom ekspresionističkom filmu.

Radionice će se održavati svaki drugi petak (kada je velika smjena ujutro). Snimanje i montaža prilagođavat će se tempu polaznika. Prva je radionica 2.12., a zadnja planirana krajem ožujka.

MJESTO I VRIJEME ODRŽAVANJA: Slikarski odjel Umjetničke škole Luke Sorkočevića (stara bolnica), svaki drugi petak 14 – 16

VODITELJICE: Lucijana Pendo, prof., Ivana Dražić Selmani, dipl. slikar

PLAN RADIONICE:

1. PRIČE STRAVE I UŽASA

Upoznavanje polaznika

Kratko predavanje: Povijest žanra strave i užasa.

Radionica: Analiza i koncepcija priče.

2. NJEMAČKI EKSPREIONISTIČKI FILM

Kratko predavanje: Njemački ekspresionistički film

Projekcija filma: Kabinet dr. Caligharija

Radionica: Kako priču prikazati bez zvuka?

3. KNJIGA SNIMANJA

Kratko predavanje: Filmski jezik

Radionica: Izrada knjige snimanja

ĐIR PO GRADU: Hounted tales