Aktivno uči, planet ne muči

Gimnazija Dubrovnik u šk.god. 2022./2023. provodi projekt „Aktivno uči, planet ne muči“ u sklopu Erasmus+ projekta Agencije za mobilnost i programe EU-a (AMPEU). Sredstava dodjeljena za Ključnu aktivnost 1 (KA122) u području odgoja i općeg obrazovanja za ovaj projekt iznose 30.620,00€. Cilj ovog projekta je povećati za 20% vrijeme nastave provedeno na otvorenom, projektnom nastavom povećati europsku diimenziju poučavanja i podupirati stručno usavršavanje profesora, ravnatelja i stručnog školskog osoblja korištenjem novih tehnologija i inovativnih metoda poučavanja. Ovo je drugi Erasmus + projekt Gimnazije Dubrovnik prihvaćen od strane Agencije. Prvi projekt Gimnazija Dubrovnik provela je u 2019. U projektni tim ove godine uključene su profesorice kemije, Slađana Bošković Bećir i Linda Jurkić, profesorica biologije Maja Sambrailo Ivanković, profesorica povijesti Ivana Miošić, profesorica fizike Andrea Sebastijan, profesorica španjolskog jezika i projektna koordinatorica Anja Vlahov i ravnateljica Katarina Tolja. Ovaj projekt zančajno će doprinjeti razvojnom planu škole koji već duže vremena posebnu pažnju posvećuje nastavi na otvorenom i inovativnim metodama poučavanja. Častitamo cijeloj školi, a posebno projektnom timu koji je u kartko vrijeme uspio dobrim projektnim prijedlogom uvrstiti se među samo 5 gimnazija u Hrvatskoj koje su na ovoj listi prihvaćenih prijedloga. Informacije o aktivnostima i projektnim zadatcima pratite na web stranicama i društvenim mrežama Gimnazije Dubrovnik.