Kulturna baština Dubrovnika i Požege

kulturna bastina dubrovnika i pozege

Gimnazija Dubrovnik ostvaruje dugogodišnju suradnju s požeškom gimnazijom na način da učenici naše škole borave 3 dana u Požegi, a učenici požeške gimnazije dolaze u posjet nama. Cilj ovakve suradnje je proširiti interes i znanja gimnazijalaca na području umjetnosti te bolje upoznavanje s kulturnom baštinom Dubrovnika i Požege, upoznavanje s radom škole i načinom života u Požegi. Projekt vodi profesorica Ivanka Lilić. Zainteresirani učenici čine radne skupine od 10-15 učenika i 2 profesora. Aktivnosti koje se primjenjuju u projektu su predavanja,radionice, terenska nastava, suradnja s knjižnicama,galerijama i muzejima.

Učenici prezentiraju zadanu temu vezanu za kulturnu baštinu i likovnu umjetnost power–point prezentacijom (poveznica su gradovi Požega i Dubrovnik ) na natjecanjima i smotrama, na svečanosti za Dan škole i sl. te sudjeluju u objavljivanju članka na web stranici škole i u školskim novinama.