NAŠE UČENICE POKUPILE SVE POHVALE

PROJEKT 10 UMJETNIKA 10 ŠKOLA


PROJEKT 10 UMJETNIKA 10 ŠKOLA

  U suradnji s Modernom galerijom Zagreb Gimnazija Dubrovnik po 16. put sudjeluje u muzejsko-edukativnom projektu 10 umjetnika-10 škola. Obzirom na epidemiološku situaciju, zbog sigurnosnih mjera, izlaganje i radionice ovaj put održane su virtualnim putem 4. i 5. studenog 2021. u prostorijama naše škole. U ovaj projekt bilo je uključeno 8 gimnazija s osam različitih umjetnika velikih stvaralačkih opusa. Slušali smo izlaganja gimnazija iz Osijeka, Valpova, Varaždina, Zagreba, Rijeke, Pule i Zadra. Ove godine u našem timu sudjelovale su učenice Ana Marković, Klaudija Lujić i Katarina Kanostrevac s temom fotografa Josipa Klarice. Usporedbom fotografija “Preobražaj” Josipa Klarice i “Grad Dis” Mirka Račkog učenice su izvrsno prezentirale projekt i pokupile sve pohvale za prezentaciju i radionicu. Uz mentorstvo profesorice Ivanke Lilić ovo je samo nastavak uspješnog puta koji naša škola ostvaruje sudjelujući na ovom projektu već 16 godina.

Čestitamo učenicama i mentorici!

19.11.2021. | 12:58 | objavio: tajništvo

10 umjetnika 10 škola

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda