GIMNAZIJALCI NA ZNANASTVENO-STRUČNOM SIMPOZIJU

"Seizmička i klimatska ugroženost dubrovačkog područja"


Učenici i profesori Gimnazije Dubrovnik sudjelovali su na Znanstveno-stručnom simpoziju Seizmička i klimatska ugroženost dubrovačkog područja koji se održao 3. i 4. svibnja 2022. u Velikoj dvorani Poslijediplomskog središta Dubrovnik, Sveučilišta u Zagrebu. Skup je organiziran od strane Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Geofizičkog odsjeka Sveučilišta u Zagrebu i prikazao je znanstvena istraživanja vezana uz dvije najveće prirodne prijetnje dubrovačkom području: potrese i klimatske promjene. Obuhvatio je različite teme seizmičke i klimatske ugroženosti tog područja

Ovaj je skup od iznimne važnosti za grad Dubrovnik i cijelo dubrovačko područje, pogotovo u trenutku kada smo samo prije nekoliko dana imali iskustvo vrlo jake seizmološke aktivnosti na ovom području, jer kao što svi znamo dubrovačko je područje jedno od seizmički najaktivnijih područja u Hrvatskoj i jedno od aktivnijih područja u Europi. Također, klimatske promjene uzrokuju raznovrsne neželjene posljedice koje značajno utječu na okoliš i cijele ekosustave. Skup je prikazao najnovije dobivene rezultate istraživanja te potaknuo komunikaciju između znanstvene zajednice te donosioca odluka na razini lokalne samouprave i djelatnika gradskih i županijskih službi, ali i šire javnosti, posebno mladih. Gimnazijalcima su se na zanimljiv način približile klimatološke i seizmološke teme te ih se potaklo na osvješćivanje i promišljanje o prirodnoj ugroženosti njihovog kraja, ali i o rješenjima koja su znanstveno utemeljena

07.05.2022. | 18:47 | objavio: tajništvo

"Seizmička i klimatska ugroženost dubrovačkog područja"

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda