MATURANTI POSJETILI BISKUPSKU PALAČU

ZAVIDAN POSTAV PALAČE SORKOČEVIĆ


ZAVIDAN POSTAV PALAČE SORKOČEVIĆ

 

Učenici Gimnazije Dubrovnik posjetili su u petak 5. svibnja Biskupsku palaču u Dubrovniku u kojoj se nalazi za javnost otvoren stalni postav umjetnina.

Kroz palaču je maturante proveo don Hrvoje Katušić.

Biskupska palača u Dubrovniku, poznata pod nazivom i Palača Sorkočević, u svom novom stalnom postavu prezentira renesansni i barokni sloj palače s pomno odabranim umjetničkim djelima iz bogate biskupske zbirke. Postav je organiziran u pet tematski zaokruženih izložbenih cjelina („narativni ambijenti“) među kojima je možda najatraktivnija salon na drugome katu Palače s raskošnim rezbarenim, pozlaćenim manirističkim stropom (tabulatom), danas posebnim na čitavoj našoj obali. Tabulat je bio dijelom prethodne renesansne faze palače Sorkočević te je preživio razorni potres 1667. godine u kojem je i sama palača bila oštećena.

08.05.2022. | 15:32 | objavio: tajništvo

MATURANTI POSJETILI BISKUPSKU PALAČU

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda