PREDSTAVLJEN PROJEKT

ISKORISTIVOST UČIONICE NA OTVORENOM


ISKORISTIVOST UČIONICE NA OTVORENOM

Predstavljanje školskog projekta Konavle u književnim tekstovima održano je u petak 10. lipnja u prostorima školskog vrta nakon poslijepodnevne smjene. Riječ je o cjelogodišnjem školskom projektu kojemu je cilj bio istražiti različite teme i perspektive povezane s Konavlima u djelima hrvatskih autora iz 20. i 21. stoljeća - Iva Vojnovića, Mirka Kovača, Feđe Šehovića, Stijepa Mijovića Kočana i Miljenka Jergovića. Učenici trećih razreda koji su sudjelovali u projektu čitali su i proučavali tekstove i izdvojili zanimljive teme poput položaja konavoskih kmetova u Dubrovačkoj Republici, Konavle kao prostor čežnje dječaka iz zaleđa, tradicijski život u zavičaju i mjesto konavoskog identiteta u suvremenosti. Likovno su osmislili i predstavili plakate sa sažetcima i interpretacijama, a kao popratni materijal za predstavljanje izrađena je brošura s opisima djela i najzanimljivijim ulomcima. Učenici koji su sudjelovali u ovom projektu pod mentorstvom prof. Anđele Džamarije jesu Mia Baralić, Marijana Kriste, Iris Filippi i Ida Mihaica iz 3. D razreda i Patricia Andričić, Jele Kušelj, Donatella Ivulić i Ivan Miljanić iz 3. B razreda.

13.06.2022. | 14:12 | objavio: tajništvo

KONAVLE U KNJIŽEVNIM TEKSTOVIMA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda