NAPUSTILA NAS JE KATICA RADOVIĆ, DUGOGODIŠNJA KOLEGICA I RAVNATELJICA

Jutros nas je napustila dugogodišnja ravnateljica Gimnazije Dubrovnik


Jutros nas je napustila dugogodišnja ravnateljica Gimnazije Dubrovnik

Katica Radović rođena je 1946. godine u Dubrovniku gdje je završila osnovno i srednje obrazovanje. Diplomirala je na Prirodno-matematičkom fakultetu u Beogradu 1969. godine. Dugi niz godina djeluje kao profesor matematike u dubrovačkim školama. Nakon prestanka djelovanja Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje 1992. godine radi kao profesor matematike u Gimnaziji Dubrovnik. Za ravnateljicu Gimnazije Dubrovnik izabrana je 2000. godine te je uspješno obnašala dužnost do odlaska u mirovinu 2011. godine. Za vrijeme njenog mandata zgrada gimnazije je prošla opsežnu obnovu te se potkrovlje zgrade prenamijenilo u nastavne svrhe zbog većeg broja učenika. Također Škola se prilagodila učenicima s invaliditetom izgradnjom dizala. Škola postiže iznimne rezultate na natjecanjima i projektima kojima se afirmira ugled Škole u gradu i državi. Odgojila je generacije gimnazijalaca koji se i danas s velikim poštovanjem sjećaju svoje omiljene profesorice. 

Katica Radović iznenada je preminula jutros, 2. prosinca 2022.  Ostavila je velik trag u našoj Školi i našim mislima. Njezina predanost, posvećenost svakom djelatniku i učeniku neće biti zaboravljena. Počivala u Miru.

 

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda