GIMNAZIJALCI NA LIDRANU

IZVRSTAN USPJEH

Gimnazija Dubrovnik i ove je godine domaćin županijske Smotre LiDraNo koja je jučer, 29. veljače 2024., održana u Kazalištu Marina Držića.

Članice Povjerenstva za literarni izraz Asija Kursar, Mariela Marković i Tia Nenadić, predložile su sljedeće radove naših gimnazijalaca za državnu Smotru:

Toni Pavlović, Kad vrganji plivaju,1. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Stanislava Nikolić Aras

Orsat Bilić, Tišina vješala, 2. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Anđela Džamarija

Ana Lea Herceg, Voštanožuti motivi u ponavljanju, 4. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Ana Ban

U sastavu Prosudbenog povjerenstva za dramski izraz Angela Bulum, Hrvoje Sebastijan, Ante Vlahinić i državni izbornik Paolo Tišljarić odabrali su:

Ubojstvo u Ćiro Expressu, tekst dramske skupine učenika 1. i 2. razreda, (Vinko Goravica, Nika Lujak, Nina Šunjić, Bruna Stojanović, Lana Miladin, Ivana Sabljić, Mihaela Matić, Marko Market, Anja Klečak i Gabriel Lončar) Gimnazija Dubrovnik, mentorica: Matilda Perković (dramsko-scenska igra)

Od samostalnih novinarskih radova povjerenstvo u sastavu Bruno Lucić, Ivica Puljić i Ivana Smilović, predložili su:

Anju Klečak, Daj vremenu vremena (intervju), 2. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Ana Njirić Aleksić

Čestitamo učenicima i mentorima i želimo im puno uspjeha dalje.