RUKSAK PUN KULTURE

UMJETNOST I KULTURA U VRTIĆU I ŠKOLI


UMJETNOST I KULTURA U VRTIĆU I ŠKOLI

U okviru programa Ruksak pun kulture, kojega provodi Ministarstvo kulture u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, 17. 10. u našoj školi održalo se predavanje i radionica Vodič kroz suvremenu umjetnost, na kojoj je sudjelovalo dvadesetak učenika od prvog do četvrtog razreda. Voditelj Lujo Pažanin i Martina Domladovac, dugogodišnji novinari i urednici portala Kontrapunkt. hr koji već petnaest godina prati nezavisnu scenu i kulturu mladih, proveli su učenike glavnim točkama suvremene umjetnosti, a potom su učenici imali priliku samostalno analizirati umjetničko djelo . Udruga već dugi niz godina osposobljuje mlade za kvalitetno pisanje i razumijevanje suvremene umjetnosti i kulturne scene, učeći ih jeziku i alatima potrebnim za njeno kritičko razumijevanje: „Učenicima želimo na praktičnoj razini pružiti uvid u prakse suvremene umjetnosti te naglasiti kritičko mišljenje i estetsko vrednovanje kao važne elemente na kojima se grade kompetencije za cjeloživotno učenje“.

23.10.2019. | 20:41 | objavio: tajništvo

RUKSAK PUN KULTURE

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda