NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI

SLUŠAJ KAKO ZEMLJA DIŠE


SLUŠAJ KAKO ZEMLJA DIŠE

Gimnazija Dubrovnik već drugu godinu sudjeluje u projektu Hrvatske radiotelevizije (HRT) i Ministarstva znanosti i obrazovanja Najljepši školski vrtovi koji već 25. godinu ide dalje okupljajući osnovne i srednje škole, dječje vrtiće, učeničke domove, centre za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju i domove za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi. U sklopu svečane dodjele nagrada 28. studenog Gimnazija Dubrovnik sudjelovala je u emisiji "Slušaj kako zemlja diše" HRT-HR1 urednice i voditeljice Roberte Jakša Bonačić. Uz ostale predstavnike škola koje njeguju svoje vrtove sudjelovali smo u ovoj ekološko edukativnoj emisiji, predstavili naš vrt, govorili o planiranju daljnjeg proširenja i popunjavanja vrta sa sadnicama, o uzorima i primjerima dubrovačkih povijesnih vrtova koje smo pri kreiranju i planiranju našeg vrta posjetili poput Vile Šeherizade, Arboretuma Trsteno, botaničkog vrta otoka Lokruma, literaturi kojom smo se pri tom koristili kao Kultura dubrovačkog ladanja, (C. Fisković, 1966.), Dubrovački renesansni vrt: nastajanje i oblikovna obilježja,( B Šišić, 1991.), o suradnji sa Sveučilištem u Dubrovniku i Odjelom za mediteranske kulture, o planovima za uključenje bivših učenika studenata krajobrazne arhitekture u daljnje kreiranje vrta. Cijelu emisiju možete uskoro poslušati na
https://radio.hrt.hr/emisija/slusaj-kako-zemlja-dise/1105/

30.11.2019. | 09:10 | objavio: tajništvo

NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda