Erasmus+ projekt - “Različiti smo, ali ipak jednaki”

Gimnazija Dubrovnik u školskoj godini 2019/2020 provodi Erasmus+ projekt “Različiti smo, ali ipak jednaki”. Projekt je to u sklopu aktivnosti K1 koji je na natječaju Agencije za mobilnost I programe EU dobio visokih 87 bodova te će se provedbom ovog projekta znatno unaprijediti odgojno-obrazovni procesi u našoj školi. Tim Gimnazije Dubrovnik početkom listopada boravio je na Malti u sklopu prve mobilnosti. Mobilnost se sastojala od tečaja engleskoga jezika i usavršavanju IKT vještina. Profesori Jasmin Deraković, Janja Leščan, Kiti Jurica Korda, Kate Hrdalo i Ana Pavličević pohađali su tečaj engleskog jezika Fluency & English Language Development, dok je ravnateljica Katarina Tolja usavršavala svoje kompetencije na CLIL – Content and language integrated learning tečaju. Tečajevi su se održavali od 7. do 11. listopada na institutu ETI (executive training institute) koji nudi različite programe za učenje i usavršavanje jezičnih, digitalnih i interkulturalnih vještina za učenike i profesore.

Tijekom prvog polugodišta očekuje se diseminacija ove mobilnosti od strane svih sudionika ovog projekta na stručnim skupovima aktiva i nastavničkog vijeća implementacija ove aktivnosti u nove načine poučavanja i vrednovanja.

Voditeljica projekta: Katarina Tolja, ravnateljica
Koordinatorica projekta: Janja Lešćan, prof. hrvatskog jezika