IN MEMORIAM - PROFESOR TOMISLAV KULJIŠ

NAPUSTIO NAS JE NAŠ DRAGI UMIROVLJENI PROFESOR TOMISLAV KULJIŠ


NAPUSTIO NAS JE NAŠ DRAGI UMIROVLJENI PROFESOR TOMISLAV KULJIŠ

Danas kada šaljemo božićne čestitke našim umirovljenim djelatnicima s tugom se prisjećamo našeg dragog profesora Tomislava Kuljiša, preminulog prije par dana, na čiju zemaljsku adresu više nikad nećemo poslati čestitku.

Profesor Kulljiš preminuo je 12. prosinca 2021. u 92. godini života u Velikoj Gorici. Rođen je u Dubrovniku 6. prosinca 1930. god., gdje je maturirao 1949.godine. Diplomirao je na Filozofskom faklutetu u Zagrebu 1956. godine studij hrvatskog jezika i književnosti te povijest umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Zadru 1983. god. Magistrirao je u Zagrebu 1977. god. U Gimnaziji Dubrovnik predavao je hrvatski jezik od šezdesetih godina pa sve do 1997. godine kada je otišao u zasluženu mirovinu. Bio je dugogodišnji aktivni član ogranka Matice Hrvatske u Dubrovniku. U monografiji „90 godina dubrovačke gimnazije na Pločama“, izašloj 16. studenog 2017. god., zabilježen je kao profesor kojeg su svi voljeli i koji je nesebično prenosio svoje znanje na mlade generacije na satovima hrvatskog jezika i filmske umjetnosti, organizirao filmske projekcije kinopredstava i birao filmove. Bio je omiljeni profesor i hodajuća enciklopedija. Iskrena sućut obitelji profesora Kuljiša. Počivao u miru profesore!.

 

 

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda