OSCAR ZNANJA ZA IZVRSNOST

KARLI LOVRIĆ I ANI PREBISALIĆ URUČEN OSCAR ZNANJA

Najznačajnijom nagradom i priznanjem u obrazovanju, Oscarom znanja, za osvojena prva mjesta na državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju te glazbi i plesu u četvrtak su nagrađena 344 učenika i studenata, 37 njih dobilo je i posebnu nagradu kao višestruki prvaci, a svečanost je obilježio govor Ilije Srpaka koji je u ime nagrađenih ustvrdio da se u Hrvatskoj premalo ulaže u znanje i izvrsnost.

Za osvojeno prvo mjesto na državnim natjecanjima nagrađena su 202 učenika osnovnih i srednjih škola, među kojima su i učenice Gimnazije Dubrovnik, Karla Lovrić i Ana Prebisalić koje su državne prvakinje iz španjolskog i francuskog jezika.

Višestruki prvaci, koji su ostvarili iznimne rezultate na više državnih i međunarodnih natjecanja, nagrađeni su i digitalnom kamerom

Dodjela Oscar znanja održana je pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike, Hrvatskog sabora i Ministarstva znanosti i obrazovanja te Agencija za odgoj i obrazovanje i u suradnji s Hrvatskom zajednicom županija, a skulpture Oskara znanja izradili su učenici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec u suradnji sa Srednjom školom "August Šenoa“ iz Garešnice.

Čestitamo još jednom učenicama Karli i Ani te mentoricama prof. Ani Pavličević i prof. Pavici Palunčić Beloša.

29.06.2018. | 11:27 | objavio: tajništvo

OSCAR ZNANJA